نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 392559
 بازدید امروز : 43
 کل بازدید : 724026
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 1.0625
اخبار > برگزاري امتحانات پايان دوره بهاره كلاس‌هاي زبان فارسي


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاري امتحانات پايان دوره بهاره كلاس‌هاي زبان فارسي

امتحانات پايان دوره­ بهاره كلاس‌هاي آموزش زبان فارسي رايزني فرهنگي جمهوري اسلامي ايران و نمايندگي بنياد سعدي در عشق‌آباد در تاريخ سوم تيرماه 1396 در محل رايزني فرهنگي برگزار شد.

فارسي‌آموزان دراين دوره در 10كلاس مقدماتي يك با 145 فارسي‌آموز، 4 كلاس مقدماتي دو با 54 فارسي‌آموز، متوسطه يك و دو جمعاً 7كلاس با 111 فارسي‌آموز، پيشرفته يك و دو 4كلاس با 49 فارسي‌آموز، عالي يك و دو 3 كلاس با 39 فارسي‌آموز، يك كلاس آمادگي براي ترجمه با 12 فارسي‌آموز و دو كلاس ترجمه متوسطه يك با 32 فارسي‌آموز در مجموع بالغ بر 442 تن مشغول آموزش زبان فارسي بودند.

كليه فارسي‌آموزان هم درامتحان آزمون كتبي و هم آزمون شفاهي شركت كردند. قبول‌شدگان در آزمون‌هاي دوره از هفتم تيرماه در كلاس­هاي بالاتر دوره جديد حضور خواهند يافت.

فارسی­آموزان در این دوره‌ها ضمن یادگرفتن الفبای زبان فارسی؛ اعداد، واژه‌ها، جمله­بندی­های ساده، افعال، اعداد شمارشی و ترتیبی، دستور زبان فارسي: زمان‌ها، اجزاي جمله، متون ادبي شعر و نثر را در سطوح مقدماتي، متوسطه، پيشرفته و عالي آموزش ديدند و در خصوص زبان گفتاری و مکالمات روزمره نیز به صورت شنیداری و تصویری در تمرینات عملی شركت نمودند. مواد امتحاني بر اساس متون و فصول ارايه شده، آماده و جهت پاسخگويي در اختيار فارسي‌آموزان قرار گرفت.

در طول دوره بهاره علاوه بر کلاس‌های جاری؛ برگزاري اردوي آموزشي و تفريحي، نمايش فيلم‌ ، امتحان ميان ترم كتبي و شفاهي، آزمون امتحان جامع،مرحله اول المپياد، دوره دانش‌افزایی برای معلمان و ارائه مقاله وشعرخواني درمناسبت‌هاي مختلف از سوي معلمان و فارسي‌آموزان ازمجموعه برنامه‌هاي فارسي‌آموزان و معلمان بوده است. در اين دوره علاوه بر افزايش كيفي،حداقل شاهد 10% رشد كمي بوده ايم. 


١٨:٥٠ - 1396/04/03    /    شماره : ٦٨١٢٧٥    /    تعداد نمایش : ١٤٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: